Roadtrip na Jihu

01.03.2018

Na jihovýchodním pobřeží Nového Zélandu leží mnoho zajímavostí, které stojí za to vidět. Nugget Point lighthouse počínaje a nejjižnějším bodem NZ konče.. 

  • čas: jeden den a jeden východ slunce
  • nutnost auta
  • ideální program po návštěvě NP Fiordland a před odletem z Dunedinu 

1. Maják Waipapa

Kratičká procházka k pobřeží a majáku, vítr tady fouká tak silně, že zdejší stromy už to vzdaly a rostou vlastně "po větru" než v obvyklém směru nahoru..  

2. Slope Point

K nejjižnější bodu Zélandu vede cestička pastvinami, která trvá asi 15 min. Samotný ukazatel stojí na útesu a je spíše nenápadným upozorněním na Jihu Jihu. 

3. Curio Bay

180 miliónů let staré stromy, které lze vidět při odlivu. Prý se tu procházejí i tučňáci, na ty jsme ale nenarazily.. aspoň, že ty zkamenělé stromy neutekly!  

4. McLean Falls

Na hodinku i s focením vychází procházka lesem k McLean falls, žádná zábradlí a turisti lezoucí na hornější patra vodopádu.. málokdy se povede záběr bez lidí!

5. Purakaunui Falls

Velkolepé vodopády i v případě, že je méně vody, jako během naší návštěvy. 10 min chůze a už jste na vyhlídce!  

6. Východ slunce nad Nugget Point Lighthouse

Tohle ikonické místo je proslavené Instagramem, Facebookem, Google obrázky, ale přesto  ani naživo nezklame. Východ slunce nad mořem pomalu osvětlující skálu s majákem i "nugetky" v moři, podle kterých se maják jmenuje, je nejlepší zažít. Nejkrásnější místo na rozloučení se Zélandem.. 

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu
jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu