GR 11: Doprava

01.08.2017

Jak se dostat na začátek treku a jak z jeho konce zpět domů? A jak jsme to vyřešili my? 


Cesta do Pyrenejí není zrovna tou nejpřímější, ale naštěstí ani nejsložitější! My zvolili letadlo do Bilbaa (s cca 8h nočním přestupem v Barceloně), které patří mezi nejbližší města s letištěm. :) Bilbao je krásné město, je kombinací moderní architektury a starobylých uliček. Přesto jsme v něm nestrávili mnoho času. Horko a těžké batohy nás velmi rychle přesvědčili, abychom se ještě více těšili z města do přírody.  

V Bilbau jsme po krátké prohlídce města došli pěšky na hlavní autobusové nádraží ("Termibus") a odtamtud už autobusem až do San Sebastian, kde jsme přestoupili na další autobus, který nás dovezl téměř až k začátku GR 11- do Hondarribie. Doteď si pamatuji to ukrutné vedro. Od zastávky autobusu do kempu, který leží hned u Capo de Higuer (oficiálního začátku GR 11) a kde jsme měli v plánu přespat, to jsou jen cca 3 km (viz. mapka), ale batoh byl ukrutně těžký a sluníčko se do nás opíralo jak nikdy. Ty 3 kilometry se zdály nekonečné...vtipné, když člověk ví, že má ještě 45 dní chůze v horách před sebou. Náladu mi to rozhodně nezvedlo!


Co se dělo mezi cestami do Pyrenejí a z Pyrenejí patří jinam, ale tady přeskočíme až ke zdárnému konci! Po 48 dnech jsme tedy došli až na Cap de Creus. Zbýval nám ještě čas, tak jsme se rozhodli, že se ještě kousek projdeme a dali jsme se po Camí de Ronda do Cadaqués a poté po GR 92, jejíž část vede podél pobřeží až do Roses. 

Z Roses do Barcelony už jede dokonce i přímý autobus. Nám se ale podařilo dostopovat až do Girony a pak už jsme zamířili do Barcelony i my! 


Ceny letenek a jízdenek

Tam → → →

  • letenky do Bilbaa a z Barcelony stály celkově cca 7.500,- Kč i s velkým zavazadlem
  • z letiště v Bilbau jede autobus přímo ke Guggenheimovu muzeu (cca 3 €)
  • bus z Bilbaa do San Sebastian jede z Terminus, hl. autobusové nádraží
  • jak na přestup v San Sebastian poradí na info centru, které je hned u zastávky, nicméně přestup je hned za rohem!
  • cena jízdenky Bilbao-Hondarribia je cca 7 €

Zpět ← ← ←

  • z Cap de Creus je nejbližší autobusové spojení buď v Llanca anebo v Cadaqués
  • z Cadaqués do Roses vede krásná GR 92, cesta, která vede od pláže k pláži
  • autobus z Roses do Barcelony stojí cca 22 €
  • vlak z Girony do Barcelony stojí cca 14 €

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu
jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu