SEVERNÍ OSTROV

- 1.700 km - 63 dnů -

18. 12. 2019 jsme vykročili z Cape Reinga a od té chvíle jsme se prokousávali celkem šesti regiony, kterými Te Araroa na Severním ostrově prochází. 

Stále ještě dokončujeme fotky a deníky, tak prozatím alespoň takto!


"Začátek bude drsnej, musíme na to myslet, zase si zvyknout na batoh, taky na to, že každou noc spíme jinde. Budeme unavený a bolavý. Nejspíš nás zas chytne ta žravost. Budeme se muset držet. Budou to čtyři měsíce! Ale už jsme zvládli Pyreneje, zvládli jsme Alpy. Zvládneme i tohle."

Auckland (2/5)

10.01.2020

Jsou části trailu, na které se těšíte. A pak jsou části trailu jako je Auckland. Ty, od kterých nic nečekáte. Půlku z Aucklandu jsme prostopovali, byla to předměstí, silnice a dálnice. Ale druhá půlka byla samé překvapení- pláže, útesy a lesy!

Auckland city byl naším prvním záchytným bodem. A tak jsme do následujícího regionu, Waikato-King Country, vykročili plní nadšení. Po 600 km na treku, zvyklí na batoh a na chůzi, už jsme se cítili jako ryba ve vodě. Anebo jako treker na treku?!

Do Manawatu - Whanganui regionu jsme vstupovali s nadšením a velkým očekáváním. Na trase se totiž rozkládají hned dva národní parky - Tongariro a Whanganui, a těch jsme se nemohli dočkat!

Osezená prdel. Bolavá záda. Namožené ruce. Všechny svaly z těla se nám během těch šesti týdnů chůze zřejmě přesunuly do nohou a horní půlce toho moc nezbylo. Při každém hrábnutí do vody jsem si během posledních kilometrů před městem Whanganui, kde jsme odevzdávali kánoe, zoufala. Všechno bolelo a já se nemohla dočkat až se zase budeme posouvat po...

"Wellingtone! Už se blížíme! Brzy za sebou budeme mít celý Severní Ostrov!" Byli jsme nabiti novou energií, jakmile jsme překročili hranici regionu. Věděli jsme, že Tararua forest, který nám ležel v cestě jako poslední překážka před Wellingtonem, nebude jednoduchý, ale netušili jsme, že bude to nejtěžší, s čím se na Te Araroa setkáme.

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu
jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu