VYBAVENÍ

Nějakou dobu nám to trvalo než jsme se prochodili k teniskám, ale teď už na ně nedáme dopustit. Te Araroa je rozhodně nešetřila a připravila jim velmi různorodý terén, od asfaltu, přes bahno, suťoviska, písek až po chůzi řekami...

Focení už je nedílná součást našeho cestování i trekování. Foťák s výbavou se tak stal naším věrným parťákem, kterého se jen tak nezbavíme. A hlavně se ani zbavit nechceme!

Když jsme se balili na Te Araroa a došlo na techniku, posmutněla jsem.. Váha, na které seděla D810 s dvěma mými oblíbenými objektivy, ukazovala nekompromisních 1 600 g. O příslušenství (jako třeba dostatečně robusní stativ) ani nemluvě.. A tak jsem, po dlouhém přemýšlení a váhání, zda slevovat zrovna na foťáku, když vyrážíme na největší cestu...

Vybírání stanu je složitá věc, která může dopadnout k vaší spokojenosti jen v tom případě, že si předem promyslíte co vše od stanu očekáváte a na co ho budete využívat.

Tento batoh je určený pro řádné zatížení se zachováním maximálního komfortu na nošení. A jako bonus má pár skvělých vychytávek. Nejedná se však o žádného drobečka. Jeho váha je 3,2 kg, o tom ale nebudete vůbec vědět.

Zdánlivě jednoduchá věc, která ovšem nespočívá pouze v tom co si vlastně do batohu sbalíte. Také je třeba myslet na to, aby se batoh dobře nesl, protože i poměrně lehký batoh může pěkně potrápit, když nebude dobře sbalený.

Toulání se přírodou s batohem a spaní venku je naší závislostí. V létě, v zimě, ten pocit se ráno probudit na čerstvém vzduchu nic nenahradí. A Hannah Sherpa 300 s námi postupně obchází Českou republiku už od podzimu a podržel nás i během letošní třeskuté zimy.

Na karimatkách jsme absolvovali 4denní pochod, kde jsme je pravidelně střídali. Co se týče komfortu spaní, oba jsme se shodli na tom, že je zbytečné si připlácet. Je pravdou, že Therm-a-restka v této disciplíně vyhrává a je pohodlnější, avšak tento rozdíl není nijak dramatický, a na Robensce se vyspíte také velmi pohodlně. Od pár lidí jsme slyšeli,...

Nikon D810 byl (a určitě ještě bude) naším společníkem na několika cestách. Společně s námi prošel GR 5 přes francouzské Alpy, mallorskou GR 221, vydal se se mnou poprvé na Nový Zéland, atd. Proč s námi tedy vyrazil právě Nikon D810, jaké k němu balíme objektivy a jaké všechno příslušenství? A kolik to všechno dohromady váží?!

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu