VYBAVENÍ

Kuchyňka na cesty je jeden ze základních kamenů vybavení na trekování. Jídlo je přeci, společně se spánkem, hlavním zdrojem energie, tak si na něm musíme dávat záležet! Čím a proč jsme tedy vybavili naší kuchyňku my?

Nějakou dobu nám to trvalo než jsme se prochodili k teniskám, ale teď už na ně nedáme dopustit. Te Araroa je rozhodně nešetřila a připravila jim velmi různorodý terén, od asfaltu, přes bahno, suťoviska, písek až po chůzi řekami...

Focení už je nedílná součást našeho cestování i trekování. Foťák s výbavou se tak stal naším věrným parťákem, kterého se jen tak nezbavíme. A hlavně se ani zbavit nechceme!

Když jsme se balili na Te Araroa a došlo na techniku, posmutněla jsem.. Váha, na které seděla D810 s dvěma mými oblíbenými objektivy, ukazovala nekompromisních 1 600 g. O příslušenství (jako třeba dostatečně robusní stativ) ani nemluvě.. A tak jsem, po dlouhém přemýšlení a váhání, zda slevovat zrovna na foťáku, když vyrážíme na největší cestu...

Nikon D810 byl (a určitě ještě bude) naším společníkem na několika cestách. Společně s námi prošel GR 5 přes francouzské Alpy, mallorskou GR 221, vydal se se mnou poprvé na Nový Zéland, atd. Proč s námi tedy vyrazil právě Nikon D810, jaké k němu balíme objektivy a jaké všechno příslušenství? A kolik to všechno dohromady váží?!

Instantní jídla. Jsou i lepší věci čím se živit na cestách, ale váha, voda, cena, plyn na vaření jsou věci, které nás k nim stále dokola vrací. Takže předesíláme, že následující článek není pro gurmány na cestách!

Sušárna

27.11.2019

Jedna z nejhezčích věcí na cestování jsou ty chvíle před odjezdem... plánování, velká očekávání, vůně dobrodružství.
Tak proč si během pročítání průvodců a zkoumání map nepřipravit nějaké to domácí sušené oživení instantních jídel, kterých jsou treky plné?

Zdánlivě jednoduchá věc, která ovšem nespočívá pouze v tom co si vlastně do batohu sbalíte. Také je třeba myslet na to, aby se batoh dobře nesl, protože i poměrně lehký batoh může pěkně potrápit, když nebude dobře sbalený.

Vybírání stanu je složitá věc, která může dopadnout k vaší spokojenosti jen v tom případě, že si předem promyslíte co vše od stanu očekáváte a na co ho budete využívat.

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu