GR 131 : Fotogalerie z Tenerife

27.09.2022

Co to je GR 131?

GR 131 je další z evropských dálkových tras, tentokrát překonávající celé Kanárské souostroví. Kanárské ostrovy jsou autonomním územím Španělska, které se rozkládá v Atlantském oceánu asi 100 km západně od pobřeží Afriky. Skládá se ze sedmi hlavních ostrovů - Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera, El Hierro, přičemž Tenerife je největší z těchto ostrovů.

Celá trasa GR 131 měří 651 km a překonává převýšení 20.000 v.m., část treku, kterou jsme absolvovali my, tedy včetně zacházky na Pico de Teide, nejvyšší horu Španělska (3,715 m.n.m.), vedoucí přes Tenerife měří asi 98 km a její převýšení činí necelých 5,000 v.m. 

Trek přes Tenerife byl pro nás velké překvapení. Máme ve zvyku se dopředu příliš dopodrobna treky nezabývat, většinou zjišťujeme jen jak je to v dané zemi se stanováním a doplňováním zásob jídla a vody. Díky tomu nás Tenerife překvapovalo téměř na každém kroku. Kombinace sopečné krajiny, mlžných lesů a výstupu na Pico de Teide je zkrátka nezaměnitelná. 


Okolí městečka Arona


Před městečkem Vilaflor


La Cathedral v NP Teide


Pico de Teide (3,718 m.n.m.)


NP Teide po sestupu z vrcholu


Město La Orotava a lesy před ním 


Mlžné lesy za La Caldera


Výhled na Pico de Teide


Poslední kilometry a městečko La Esperanza

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu
jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu