Hobbiton

01.03.2018

Já od mala milovala a stále miluji Pána Prstenů i Hobita. Původně jsem váhala, jestli do Hobitína jet, ta cena, ti turisti, nevěřila jsem v příliš pozitivní zážitek.. ale nakonec jsem neodolala a den před odletem kupovala vstupenky do toho slavného hobitího městečka.  

Shire's rest (který návštěvníka hned od začátku ladí na návštěvu kouzelného Hobitínu), odkud se vyráží, je u kavárny a suvenýrů a až odtud se jede společně s dalšími návštěvníky autobusem. Hobitín leží uprostřed farmy a cesta k němu vede pozemky, které patří jedné staré novozélandské rodině. Už samotný příjezd k Hobitínu je nádherný. Krajina posetá kopečky, ovečkami, slunce pomalu šplhající výš a výš nad obzor (já nejsem moc ranní ptáče, ale zdá se mi, že ty novozélandské turistické cíle to možná změnily). Výhledy, které se otevírají těsně před příjezdem k samotnému Hobitínu jsou prostě dechberoucí.  

Jediná možnost jak se do Hobitína dostat, je prostřednictvím organizované komentované prohlídky. To není nic pro mě. Organizovaný pohyb ve skupině ve mně probouzí jen negativní pocity, nemám klid a čas na focení ani na prohlížení. Prohlídky s průvodcem tu ale mají svůj smysl. Perličky z natáčení, znalost kulis i hobitích nor, jistota, že Hobitín nebude poškozován turisty lačnými fotit se i na nesmyslných místech.. 

Věděli jste, že vchody do hobitích nor jsou různě velké podle toho jaká scéna se u nich točila?  

Věděli jste, že vchody do hobitích nor jsou různě velké podle toho jaká scéna se u nich točila? Malé vchody ve scénách s Gandalfem a velké vchody ve scénách s hobity! Nebo že ikonický západ slunce, který pozoruje Gandalf s Bilbem před jeho norou, je ve skutečnosti východ slunce? Že během Bilbovy oslavy byly děti nadopovány cukrem, aby byly dostatečně veselé a akční? Anebo že ikonický strom nad Bilbovou norou je ve skutečnosti umělý, protože žádný živý se dostatečně neblížil Tolkienovu popisu?

Podařilo se nám koupit vstupenky na první ranní prohlídku a to bylo skvělé rozhodnutí! 

Podařilo se nám koupit vstupenky na první ranní prohlídku a to bylo skvělé rozhodnutí! Kromě nádherného světla to mělo ještě jednu výhodu- výhledy na vesničku, která stojí částečně v kopci, se nám otevíraly bez turistického ruchu a pobíhajících lidí. Doslova pohádková atmosféra a pocit, že stojíte ve skutečném Hobitínu, pak nabyli úplně jiných rozměrů.

Procházka Hobitínem končí v hospůdce u Zeleného draka, kde točí místní pivo a cider. Krásné zakončení! 


Info nakonec:

  • lístky rozhodně kupovat předem na internetu na rezervačním systému: https://www.hobbitontours.com/en/
  • cena: 84 NZD (cca 1250 Kč)
  • ranní prohlídka je nejlepší volbou!
jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu
jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu