NOVÝ ZÉLAND

Na třítýdenní cestu po Novém Zélandu v roce 2018 jsem vyrazila bez Matěje, s kamarádkou, ale i za tak krátkou chvíli jsem Zélandu totálně a naprosto propadla a dopadlo to tak, že jsme se v prosinci 2019, tentokrát už společně s Matějem, na NZ vrátili a vydali se na Te Araroa... 


Nový Zéland. To byl takový můj sen. Myslela jsem, že si ho splním později, ale na začátku roku 2018 se tak často opakovaly nabídky na levné letenky na Zéland, že se tomu nedalo odolat!

Orakei Korako

01.03.2018

Orakei Korako je jedním z kouzelných míst Zélandu, které mi absolutně učarovalo. Nachází se na Severním ostrově a podle průvodců Lonely Planet je tou nejkrásnější geotermální oblastí Zélandu.

Hobbiton

01.03.2018

Já od mala milovala a stále miluji Pána Prstenů i Hobita. Původně jsem váhala, jestli do Hobitína jet, ta cena, ti turisti, nevěřila jsem v příliš pozitivní zážitek.. ale nakonec jsem neodolala a den před odletem kupovala vstupenky do toho slavného hobitího městečka.

Na jihovýchodním pobřeží Nového Zélandu leží mnoho zajímavostí, které stojí za to vidět. Nugget Point lighthouse počínaje a nejjižnějším bodem NZ konče..

Kepler Track

01.03.2018

Kepler Track, jeden z legendárních Great Walks Nového Zélandu. Jeho okruh naplánovaný na tři dny stoupá až k vrcholu Mt Luxmore, shlíží na jezero Te Anau a zpět do městečka Te Anau se vine podél jezera Manapouri.

Mangorei Track

01.03.2018

Mangorei Track je jednodenní výšlap vedoucí ke slavnému zrcadlovému jezírku- Pouakai Tarn, kde vznikají jedny z nejznámějších fotografií kouzelné Taranaki.

Tongariro Northern Circuit, trasa vedoucí kolem úpatí Mount Ngauruhoe, známé jako Hory Osudu z Pána Prstenů, skrz horskou geotermální oblast známou svými Emerald Lakes a nakonec i černou sopečnou pouští.

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu
jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu