NOVÝ ZÉLAND

Na třítýdenní cestu po Novém Zélandu v roce 2018 jsem vyrazila bez Matěje, s kamarádkou, ale i za tak krátkou chvíli jsem Zélandu totálně a naprosto propadla a dopadlo to tak, že jsme se v prosinci 2019, tentokrát už společně s Matějem, na NZ vrátili a vydali se na Te Araroa... 


Nový Zéland. To byl takový můj sen. Myslela jsem, že si ho splním později, ale na začátku roku 2018 se tak často opakovaly nabídky na levné letenky na Zéland, že se tomu nedalo odolat!

Hobbiton

01.03.2018

Já od mala milovala a stále miluji Pána Prstenů i Hobita. Původně jsem váhala, jestli do Hobitína jet, ta cena, ti turisti, nevěřila jsem v příliš pozitivní zážitek.. ale nakonec jsem neodolala a den před odletem kupovala vstupenky do toho slavného hobitího městečka.

Orakei Korako

01.03.2018

Orakei Korako je jedním z kouzelných míst Zélandu, které učarovaly mně. Nachází se na Severním ostrově a podle průvodců Lonely Planet je tou nejkrásnější geotermální oblastí Zélandu.

Tongariro Northern Circuit, trasa vedoucí kolem úpatí Mount Ngauruhoe, známé jako Hory Osudu z Pána Prstenů, skrz horskou geotermální oblast známou svými Emerald Lakes a nakonec i černou sopečnou pouští.

Na jihovýchodním pobřeží Nového Zélandu leží mnoho zajímavostí, které stojí za to vidět. Nugget Point lighthouse počínaje a nejjižnějším bodem NZ konče..

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu