Orakei Korako

01.03.2018

Orakei Korako je jedním z kouzelných míst Zélandu, které mi absolutně učarovalo. Nachází se na Severním ostrově a podle průvodců Lonely Planet je tou nejkrásnější geotermální oblastí Zélandu. 


Tak jsem očekávala návaly turistů přepadávající do bublajícího bahýnka a zmateně se motající v oblacích páry. V 8 hodin ráno, kdy se otevírá areál, jsme byly nastoupené u vchodu a nikde nikdo. To bylo podezřelé. Nespletli se v průvodci a nejdeme nedopatřením do nějaké oblasti s jednou vlažnou tůňkou? Ale jakmile jsme došly až k řece a rozhlédly se, věděly jsme, že tenhle zážitek bude stát za to. 

Brzké vstávání se vyplatilo. Ranní slunce nám krásně ozářilo páru, která se tvoří nad hladinou jezera smícháním horké vody z pramenů s ledovou vodou řeky, přes kterou jezdí přívoz pro turisty. Jiná cesta do areálu Orakei Korako není.  

Přívozem jsme jely jediné, v celém areálu byly samy. Pomalu vycházející sluníčko vytvářelo nádherné hry světla a stínu a ticho a klid v areálu zážitek ještě vylepšily! Bez turistů, za svítání, na Zélandu, to byla paráda. Čekala jsem, že můj nejsilnější zážitek bude některý z treků, které jsme měly v plánu absolvovat nebo některé z ikonických míst Zélandu. Ale Orakei Korako a ta nádherná atmosféra všechno překonaly.  

Dřevěné cestičky se proplétají střídavě geotermálními políčky a lesem. 

Země hraje všemi barvami, všude je cítit síra (to ve mně vždycky probouzí ten správný pocit, že jsem zase na cestách!), na bundě a na foťáku se sráží vlhkost ze stoupající páry. Krása.  


Info nakonec:

  • vstupné: 35 NZD (cca 520 Kč)
  • areál leží asi 70 km od města Rotorua
  • pro návštěvníky je možnost bezplatně přespat na parkovišti, které náleží k Orakei Korako! To jsme se bohužel dozvěděly až po absolvování ultra brzkého vstávání a ranní cesty..
  • místní suvenýry jsou hříšně pěkné
  • rozhodně se vyplatí si přivstat a vyrazit do areálu v nejdřívější možnou hodinu, to světlo a ten klid!
  • nevíme jak to v areálu vypadá uprostřed turistické sezóny, my ho navštívily až v polovině března, ale doufejme, že turistům se stejně nebude chtít vstávat a po ránu tu bude dál takový klid
jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu
jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu