Má vlast: Úvod

01.10.2018

Česká republika. Náš domov, naše vlast. Co to v sobě tolik z nás má, že máme chuť vyrážet do zahraničí, a čím dál tím líp, místo toho, abychom věnovali ten vzácný volný čas objevování toho, co máme přímo pod nosem?

Naše kopce a hory, naše louky a lány. Potom, co jsme přešli přes Pyreneje a francouzské Alpy, jsme si uvědomili, že v naší vlasti je tolik námi nepoznaných míst, že by stálo za to svůj volný čas věnovat jim. Abychom znovu nalezli tu krásu, co máme doma, a na kterou tak snadno zapomínáme.

A tak vznikl nový plán! Pojďme tedy dohnat Českou republiku, kterou jsme poslední roky zanedbávali! 

A jak? 

Co rovnou obejít celé hranice České republiky? 

Kolik tak měří? 

1800 km?!

Ale to nejde, to bychom šli aspoň 2,5 měsíce.. a máme povinnosti a tak..

No a co tak to rozdělit do víkendů a pak větší část ujít v létě? Hezky tou krajinou projít ve všech ročních obdobích? 

No to je ono! Takhle to uděláme! 

Dáme tomu nějaký velkolepý název.. co takhle... MÁ VLAST?! 

A tak jsme vymysleli další plán. Předsevzali jsme si, že každý měsíc vyrazíme alespoň na jeden víkend k hranicím a ujdeme kus naší plánované trasy. Začátky a konce etap jsme naplánovali do měst, kam vede železniční trať, zase si tedy užijeme cestování vlakem!

A tak už se těšíme, že se zase o něco víc seznámíme s tou naší vlastí, objevíme krásná místa, zažijeme nová dobrodružství!
Ale aby to k něčemu rozumnému vedlo, plánujeme ke každé etapě krátký článek, podělíme se o fotky, o mapy, o převýšení na trase a hlavně o zážitky a zkušenosti! 

Ať je naše trasa inspirací, že dobrodružství se dá zažít i v naší vlasti a na etapy, stejně jako je možné na etapy i obejít celé české hranice! I kdybychom inspirovali jenom jediného z vás, bude to stát za to! 


jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu
jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu